Mikkelsen beszámolt arról, miért maradt le horvát tempójának éllovasairól

Kép forrása: RallyCafe

Andreas Mikkelsen tempója nem sokkal volt jobb a Montén mutatottnál Horvátországban sem, annak ellenére, hogy még tesztversenyen is indult…

Andreas Mikkelsen tempója nem volt sokkal jobb Horvátországban, mint a Montén, bár tesztversenyen is részt vett. A norvég versenyző azonban válaszolt a kritikára. Mikkelsen a Montén arra hivatkozott, hogy még tanul a hibrid Hyundaitól, és ez a tempója nem volt optimális a Horvát Rallyn sem, bár az olasz Alba Rally előtt is versenyzett. A hatodik helyen célba érő Mikkelsen elmondta, hogy fokozatosan közelebb került az élmezőnyhöz, de további tesztekre és gyakorlásra van szüksége az autójával. A Rally1-es kategóriában nehéz volt tartani a tempót a versenyzőkkel, és bár 2021-ben is versenyzett Horvátországban, a pályák ismerete továbbra is kihívást jelentett számára. A kétszeres WRC2-es világbajnok Mikkelsen a következő versenyén, Lengyelországban indul, ahol a murvás környezet és a pályák ismerete újabb kihívást jelenthetnek számára.